O nas

Impression Cymbals – artystyczna manufaktura wytwarzająca kultowe instrumenty muzyczne – talerze perkusyjne.

Firma została założona w Stambule przez legendarnego artystę, mistrza w swojej dziedzinie – Güçlü “Leona” Arslana.

Mistrz “Leon” swój warsztat doskonalił pracując dla znanych światowych marek, by z sukcesem założyć własne przedsiębiorstwo. Wniósł do niego nie tylko wiedzę i doświadczenie poparte ponad 600 letnią tradycją. Przede wszystkim – będąc muzykiem – perkusistą, zna i rozumie potrzeby wyjątkowych muzyków – innych perkusistów.

W procesie tworzenia talerzy Impression Cymbals niezwykle istotny jest sam proces mający wpływ na fantastyczne brzmienie naszych talerzy. Polega on nie tylko na wykonywaniu wszystkich czynności ręcznie przez świetnych specjalistów. Firma Impression Cymbals ma swoje, opracowywane i wdrażane w tenże proces “tajemnice Firmy”. To bardzo ważny fakt pozwalający odróżnić brzmienie naszych talerzy od innych blach.

Każdy instrument jest wytwarzany wyłącznie z brązu B20. Począwszy od najbardziej popularnych serii –  Traditional – wykwintne tradycyjne brzmienie, Rock – mocny przeszywający dźwięk, przez subtelne i piaskowe Jazz, czy Dry Jazz, aż po fantastyczne limitowane serie Leon Collection i talerze wykonywane na indywidualne zamówienia do wielkości aż 26 cali. To wszystko w grubościach od paper thin do heavy i wykończeniach od poleru, toczenia różnymi nożami, po surowe kucie pozostawiające przepiękne naturalne barwy.

Impression Cymbals jest reprezentowana w całej Europie, obydwu Amerykach. Talerze Impression Cymbals można spotkać w Korei Południowej i Japonii. Od niedawna ma swoją wyłączną dystrybucję także w Polsce.

Polskim Dystrybutorem jest wspólne rodzinne przedsięwzięcie Kacpra i Piotra Wójcickich prywatnie syna i ojca, których połączyła pasja do muzyki. W relacjach zawodowych wspólników podzielonych rolami: Kacper część merytoryczna  i artystyczna, Piotr część biznesowa.

“Brak własnych sklepów, czy sklepu muzycznego połączonego jednocześnie z dystrybucją własnej marki to nasz atut – my niczego nie musimy Wam polecać szczególnie. My dajemy Wam możliwość wyboru.”